aktuální video

archiv
Prostějovští basketbalisté obhájili stříbrné medaile i v sezóně 2013/2014.

Propagační video k Česko-polskému Utkání hvězd, které proběhne 2. března v Pardubicích.
aktuální foto

Aktuality

25.09.2010 19:25

Orli rozdrtili v přípravném utkání Kolín

Generálkou před kvalifikačním bojem o EuroChallenge měl být dnešní poslední přípravný zápas proti týmu BC Kolín. Až do poloviny poměrně vyrovnané utkání se ale v úvodu třetí čtvrtiny změnilo na prostějovské hody. Naši hráči přitvrdili v obraně a díky kvalitní defenzívě se v útoku dostávali do lehkých pozic, které bez problémů proměňovali. Soupeři se naopak nic nedařilo a to jak v obraně, tak v útoku při střele z jakékoliv vzdálenosti. Zápas se tak zvrhnul v „jatka“ což dokládá i stav v polovině závěrečné čtvrtiny, ve které prostějovští Orli vedli již padesátibodovým rozdílem 96:46. Nakonec se utkání dohrálo v poklidném tempu a výsledek je tak 102:59.

Již samotný úvod dnešního utkání naznačil, že budou mít prostějovští Orli v tomto zápas navrch. Během úvodních minut se totiž velice jednoduše ujali vedení 5:0 a nebýt úspěšných tříbodových střel kolínského celku v podání Jelínka a později Smitha, bylo by naše vedení nepřetržité. Díky úspěšným zásahům kolínského celku z perimetru se tak dokonce hosté dostali do vedení 14:10 a teprve závěrečná sekvence našeho celku otočila vývoj utkání v náš prospěch na stav 17:14.

Stejně jako jsme první čtvrtinu skončili, tak jsme i druhou začali. Sedmibodovou sérií, která ve spojení se závěrečnou minutou první čtvrtiny dávala čtrnáct bodů v řadě, jsme se dostali do dvouciferného vedení 24:14 a bylo jasné, že už mají domácí hráči toto utkání pod kontrolou. Hosté pak sice ještě několikrát zahrozili, ale naši hráči si zkušeně dvouciferný náskok podrželi až do poloviny utkání a do šaten se tak odcházelo za stavu 39:27.

Zatímco v první polovině utkání jsme našeho soupeře šetřili, v úvodu třetí desetiminutovky jsme na něho doslova vlétli. Sérií 13:2 jsme překročili dvacetibodové vedení a svěřencům trenéra Benáčka se najedou přestalo chtít hrát. Zápas tak ztratil jakýkoliv náboj a od této chvíle se utkání dohrávalo. Orli tak zbytek tohoto zápasu využili k nacvičování spolupráce jednotlivých hráčů a taky zkoušce tříbodové střely. Právě díky úspěšné tříbodové střelbě, která dnes činila 55% (12/22) se náš náskok zvyšoval ještě větším tempem a před závěrečnou čtvrtinou jsme vedli už o více jak třicet bodů 75:39.

Do závěrečné čtvrtiny jsme vstoupili další bodovou sérií 12:0 a když jsme v polovině šesté minuty vedli padesátibodovým rozdílem 93:43, vypadalo to na veliký debakl kolínského týmu. Ani aktivita Romana Zachrly a jeho tříbodové pokusy už nic nezměnily na faktu, že jsme hosty jasně přehráli, především pak ve druhé polovině, a zvítězili tak více jak čtyřicetibodovým rozdílem 102:59. Nebylo se tedy čemu divit, že trenér hostujícího celku, který byl výkonem svých svěřenců silně rozladěn, nařídil hned po utkání sérii sprintů přes hřiště(čáry).

BK Prostějov : BC Kolín 102:59(17:14, 39:27, 75:39)

BK Prostějov: Landry 21, Nicholson 15, Veikalas 13, Lawrence 12, Dokoupil 6, Krakovič 6, Šležas 6, Marek 6, Tóth 6, Hyzy 5, Bohačík3, Prášil 3

2b.: 37/63 – 20/66

3b.: 12/22 – 7/20

TH: 16/23 – 12/15

Doskoky: 41 – 28

Asistence: 11 – 7