Druhou pozici potvrdili Orli jasným vítězstvím nad Kolínem!

Po dvou porážkách v Praze a v Děčíně měl o druhém až čtvrtém místě po nadstavbové části rozhodnout poslední zápas v rámci skupiny A1 a to proti nebezpečnému Kolínu. Pátý celek tabulky se v letošní sezóně a zejména v domácím prostředí prezentuje výbornými výkony, které překvapily nejednoho favorita, a bylo tak jasné, že do dnešního utkání musí naši borci dát vše, aby uhájili durhou pozici. I přes jistou nervozitu v našem týmu se vstup domácím do utkání vydařil a my jsme se ujali poměrně rychlého vedení 11:2. Hosté pak ale srovnali krok a začali mírně stahovat. V úvodu druhé čtvrtiny se dokonce po sedmibodové sérii dostali dvakrát do vedení, ale pak přišla devítibodová odpověď v podání domácího celku a vítězství v polovině utkání poměrem 45:37. Rozhodující pasáž dnešního utkání přišla posléze, ve třetí čtvrtině, kdy Orli přesnými zásahy zvýšili svůj náskok na šestnáct bodů 59:43. Když pak svěřenci trenéra Cholevy ještě přidali další úspěšné střely z perimetru, bylo o našem osmnáctibodovém vedení před poslední čtvrtinou rozhodnuto – 73:55. V závěrečné čtvrtině už se hrálo málem jenom na jeden koš, když domácí v osmi minutách zaznamenali osmnáct bodů, zatímco hosté pouze dva. Teprve závěrečné minuty dovolily hostům mírně zkorigovat skóre na konečný stav 93:63. Toto důležité vítězství tak zajistilo našemu týmu druhou pozici po nadstavbové části a druhou nejlepší pozici v play-off.

   Ačkoliv bylo dnešní utkání opravdu hodně důležitým zápasem, který měl rozhodnout o druhé pozici pro play-off, v průběhu celého utkání nedali Orli ani náznakem najevo jakoukoliv nervozitu z této situace a zápasu. V samotném úvodu utkání Orlům vyšlo doopravdy vše a díky podkošové dvojici Peterson-Nicholson jsme se dostali do devítibodového vedení 11:2. Hosté pak sice díky úspěšným střelám Marka snížili na 11:7, ale vzhledem k tomu, že následující minuty jsme vyhráli poměrem 11:4, získali jsme v sedmé minutě jedenáctibodové vedení 22:11. Teprve po oddechovém času trenéra hostů Benáčka se jeho svěřenci vzchopili a díky bodům Ličartovského snížili na stav 29:23 po první části.

   Zatímco v úvodu první části se nám dařilo, úvod druhé fáze patřil hostům, kteří dokázali zastavit naší produktivitu v útoku a sami se sedmi body (dvě tříbodové střely) posunuli do vedení 30:29. My jsme naštěstí okamžitě kontrovali a hosté si tak vedení příliš dlouho neužili. Tříbodová střela Smithe a šest bodů v řadě v podání Petersona znamenalo osmibodové vedení 41:33 a i přes vzdor hostů jsme naše vedení a náskok dokázali uhájit až do poloviny utkání 45:37.

Po slibném osmibodovém náskoku z první poloviny přišel ve třetím kvartálu rozhodující úder prostějovských Orlů, kteří úvodní minuty vyhráli poměrem 14:6 a zvýšili na šestnáctibodový rozdíl 59:43. Velký vliv na to měla absence kolínského podkošového hráče Jelínka, protože naši Orli tak získali jasnou převahu pod oběma koši. Náskok hanáckého celku pak sice hodně kolísal v závislosti na úspěšnosti tříbodových střel na obou polovinách hřiště, ale nakonec se vlivem nesportovního faulu a následné technické chyby pro hostujícího Amese zvýšil na dvacet bodů 73:53. To ale dlouho nevydrželo a hosté dvěma body snížili na 73:55 před poslední čtvrtinou.

Vzhledem k tomu, že o výsledku utkání bylo již prakticky rozhodnuto, dal hostující trenéra Benáček prostor všem svým hráčům na soupisce a závěrečnou část tak pouze dohrával. Nebylo se tedy čemu divit, že nezkušení hráči Kolína nestačili na rozjetý prostějovský celek, který sázel jeden koš za druhým a drtivou sérií 18:2 zvýšil na 91:57. Velkou zásluhu na této sérii měla dvojice Bohačík-Pelikán, která zaznamenala sedmnáct bodů této série (Bohačík 9b., Pelikán 8b.). Hosté pak sice v závěrečné fázi této čtvrtiny mírně snížili, ale pouze na třicetibodový rozdíl. Orli tak dnešním vítězstvím 93:63 potvrdili druhou pozici v rámci nadstavbové skupiny A1 a ve čtvrtfinále letošního play-off je čeká vítěz předkola Ostrava-Chomutov. Připomeňme, že Ostrava vede v sérii hrané na dva vítězné zápasy 1:0 a dnes již může být o našem soupeři rozhodnuto(dnešní utkání se hraje v Chomutově). Naše čtvrtfinálová série začne příští týden v pátek domácím zápasem a v sérii hrané na tři vítězné zápasy způsobem 1-1-1-1-1 budeme hrát doma v pátky a venku v úterky.

 

BK Prostějov – BC Kolín 93:63 (32:33 45:37 73:55)

BK Prostějov: Smith Jamar 21, Peterson Travis 19, Bohačík Jaromír 16, Pelikán Rostislav 10, Slezák Pavel 9, Pandula Dušan 6, Venta Matej 5, Cadri-Nicholson Bertengeh 4, Švrdlík Kamil 3, Bratčenkov Vojtěch 0

BC Kolín: Ličartovský Štefan 12, Marko Roman 12, Barnes Chadwick Farrell 10, Machač David 10, Zuzák Stanislav 9, Benáček Uroš 3, Field Richard 3, Ames Rahsaan Edward 2, Hubálek Michal 2, Adamec Filip 0, Matějka Robin 0, Němeček Jakub 0

střelba 3b.: 16/9:17/9

střelba 2b.: 39/25:33/13

TH: 20/16:13/10

doskoky: 26:20

chyby: 23:18

rozhodčí: Dolinek Ivo, Gabara Boris, Macela Miroslav

komisař: Cígler Vilém

nejlepší hráč: Jamar Smith

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *