Orli padli v Děčíně, přesto drží reálné šance na druhé místo!

K velmi významnému utkání zavítali dnes prostějovští Orli na sever Čech, kde nastoupili proti tamnímu celku BK Děčín, aby se utkali o druhou pozici v nadstavbové skupině A1. Od samotného začátku vyrovnaný zápas se vyvaroval větších bodových sérií a prakticky oba celky měly stejné šance na vítězství. I v samotném závěru rozhodovaly opravdu maličkosti a prakticky jedna střela v podání Aliče. Ten proměnil minutu před koncem svůj tříbodový pokus na který naši Orli již nestačili zareagovat a když ještě domácí Pavel Houška přidal svůj dvoubodový koš, bylo o naší porážce poměrem 71:77 rozhodnuto. Před závěrečným kolem nadstavbové skupiny A1 mají tak naši Orli, Děčín a Pardubice stejný počet bodů a teprve poslední kolo rozhodne o definitivním pořadí před play-off. 

Do velmi důležitého utkání nastoupil domácí Děčín ve složení Jakub Houška, Sanders, Stria, Soukup Alič a proti nim nastoupili naši borci ve složení Pandula, Venta, Peterson, Nicholson, Smith. Právě absence domácí hlavní opory Pavla Houšky v základní sestavě se ukázala jako klíčová, když po úvodních minutách zaznamenali Orli sérii 8:0 a ujali se vedení 10:5. Ani heroický výkon a jedenáct bodů domácího Jakuba Houšky nezastavilo naše borce v jasném vítězství v rámci první periody poměrem 23:15 a zisku slibného osmibodového náskoku. Velkou zásluhu na tom měl podkošový hráč Nicholson, který si v této fázi připsal deset bodů a po košem soupeře si doslova dělal co chtěl.

   Ačkoliv Orli vyhráli první desetiminutovku osmibodovým rozdílem, úvod druhé části se jim vůbec nevydařil a domácí vyhráli prvních pět minut poměrem 13:2 a otočili tak na 28:25. Hanáci naštěstí dvěma rychlými trojkami srovnali krok a díky neproměněným trestným hodům domácího celku v podání Jakuba Houšky jsme se znovu dostali do vedení 39:36. Do šaten ale nakonec oba celky odcházely za vyrovnaného stavu, protože domácí Boyer upravil pár vteřin před koncem čtvrtiny svojí tříbodovou střelou na 39:39.

Zatímco v prvním a druhém kvartálu ještě domácí diváci zažili několik bodových sérií, ve třetí periodě se hra úplně vyrovnala a maximální bodová série činila pět bodů. Domácí se tak díky podkošové dvojici Soukup-Pavel Houška dostali do vedení, které v šesté minutě navýšili na šest bodů 52:46 a teprve oddychový čas trenéra Orlů Zbyňka Cholevy znamenal snížení a to zejména díky dvojici Smith-Švrdlík, která v této části zaznamenala 11 ze 13 bodů. Do závěrečné desetiminutovky se tak vstupovalo za stavu 56:52 pro domácí.

První koš v závěrečné čtvrtině sice zaznamenali naši Orli, kteří snížili na rozdíl dvou bodů, ale následně domácí odskočili na sedmibodový rozdíl 63:56 a s naší šancí na vítězství už to nevypadalo tak dobře. Po oddechovém času našeho celku ale zaznamenali Orli šest bodů v řadě a dotáhli se na jednobodový rozdíl 62:63. Zbývající tři minuty byly opravdovou přetahovanou o každý míč o každý doskok. Na rozdíl od posledního zápasu proti USK Praha ale udávali závěrečné tempo domácí, kteří byli vždy o krok (o bod) napřed. Naši Orli dokázali až od deváté minuty najít odpověď na střely soupeře. Pak se ale domácí Alič prosadil zpoza tříbodového oblouku a zvýšil na 75:71. Na toto vedení už naši Orli nedokázali zareagovat a když ještě domácí Pavel Houška zaznamenal další dva body, byl to již definitivní konec našich nadějí na vítězství v Děčíně. Ze severu Čech si tak vezeme porážku poměrem 71:77. Navzdory této prohře máme ale stále velká šance na druhou pozici po nadstavbové skupině A1 a to v případě, že v pátek porazíme na naší palubovce tým BC Kolín.

 

BK Děčín – BK Prostějov 77:71 (15:23 39:39 56:52)

BK Děčín: Alič Admir 21, Houška Jakub 14, Houška Pavel 14, Sanders Levell 8, Stria Luboš 7, Boyer John 6, Soukup Miroslav 6, Pomikálek Tomáš 1, Bejček Jan 0, Burke Dwight Anthony 0, Landa Robert 0, Žampach Adam 0

BK Prostějov: Cadri-Nicholson Bertengeh 18, Smith Jamar 16, Pandula Dušan 11, Peterson Travis 9, Švrdlík Kamil 9, Bohačík Jaromír 5, Slezák Pavel 2, Venta Matej 1, Bratčenkov Vojtěch 0, Pelikán Rostislav 0

 střelba 3b.: 15/7:18/5

střelba 2b.: 43/21:42/21

TH: 25/14:16/14

doskoky: 27:33

chyby: 20:19

rozhodčí: Vyklický Robert, Hošek Jan, Vondráček Marek

komisař: Výborný Rudolf

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *